Tuesday, May 15, 2012

Pogaqe (buke nore)


1 liter kos
1 luge sode bikarboni
1 luge kripe
1 ve
miell
vaj per lyerje
susam sipas deshires


Kosin,soden,kripen ,vezen i perziejm bashke ju hedhim miell dhe e trashim brumin tamam per buke . Ne tepsi te lyer me vaj e vendosim buken dhe e lyejm nga te dy anet ,sipas deshires i hedhim edhe susam siper. E vendosim ne furre ne temperature 250 grade dhe e pjekim.Do te behet shume e shijshme dhe do te ju pelqej sigurisht !

No comments:

Post a Comment