Sunday, May 6, 2012

Patate me mish te bardhe


Nevojiten:

1 kg mish i bardhe i pules
500 gr patate
1 luge vegeta
3 luge vaj
500 ml hopla


Pergaditja :

Patatet e qeruara dhe te pastruara i prejme ne kube te vogla gjithashtu edhe mishin, i perziejm bashke me vaj dhe vegeta dhe i vendosim ne furre ne nje tepsi qe te fergohen per 1 ore .Pastaj ia vendosim hoplen siper nga te gjitha anet dhe e lem edhe per 10-15 min derisa hopla ta marr nje ngjyre pak me te mbyllur.


Ju befte mire!

No comments:

Post a Comment