Wednesday, April 18, 2012

Mish pule me sos kerpudhash


4 biftek pule (i mishit të bardhë)
500 gr. kërpudha të freskëta
200 gr. pershute e tymosur
500 ml. krem gatim (hopla)
Vegete, kripë

Përgatitja

Mishin e bardhë e fergojme me vaj dhe me vegete. Ne nje tigan tjeter pershuten e prejme në shirita të hollë 1 cm dhe i fergojme në vaj të nxehtë, shtojme kërpudhat e freskëta dhe i fergojme për rreth 7-10 minuta. Pastaj shtojme mishin e bardhe dhe ju hedhim hoplan. Lejoni të ziej për 10 minuta

Serviren me patate të ziera, karrota, brokoli.

No comments:

Post a Comment